| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp apare ceva la bordul masinii, scris in limba germana(masina e din Germania), eu nu ma pricep la germana, imi puteti traduce urmatoarea fraza?
Reinfendruck-uberwachung aktiv Neuaktivier-bar mit.(Asa scrie).
Apoi mai am o intrebare.
Daca masina este adusa din Germania, e in limba germana, nu poate fi schimbata in engleza? Romana stiu sigur ca nu se poate, dar macar engleza.
Masina este Mercedes Benz Clasa C.

Răspuns Câştigător
| 100SweetSmile4you a răspuns:

1.Reifendruck-überwachung aktiv Neu Aktivierbar mit.=
Monitorizarea presiunii din pneuri a fost activata.

2.In general, se poate schimba limba in care este setata o masina.Nu iti pot spune cum, deoarece nu sunt la fata locului si felul in care se poate intra in setari difera de la masina la masina.

6 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Teoretic ar trebui sa scrie in manualul masinii care obligatoriu trebuie sa aiba si limba engleza cum se schimba limba de afisare a com de bord

| RiRihXd a răspuns:

Monitorizarea presiunii pneurilor activat cu active noithinking suna ciudat, dar asta inseamna.Nu stiu sigur daca se poate schimba limba, dar sunt sigurca ca, daca s-ar putea, ar costa mult.Incerca un service specializat, sau mergi cu masina la o firma Mercedes. Oamenii de acolo te-ar putea ajuta.Kisses!:*

| Skittles19 a răspuns:

Buna!
Inseamna: "Monitorizarea presiunii pneurilor activa."

Banuiesc ca se poate schimba in engleza pentru ca aceasta este este o limba internationala. Cum nu stiu sa iti spun pentru ca nu ma pricep in domeniu, cel mai bine ar fi daca ai discuta cu cineva specializat.
Sper ca te-am ajutat.
Pa, pa!

| Priest a răspuns:

Monitorizare a presiunii pneurilor active noi activat cu- asta inseamna in germana

| AlbertPanel a răspuns:

Kryssy de acum incolo foloseste google translate...si cealalta intrebare nu ma pricep!

| expert_4272 a răspuns:

Monitorizare a presiunii pneurilor vor fi active. eu ma pricep la germana si asta este raspunsul. fundita plzz si eu ti-am dat cand mai ajutat cu papagalul tata a spusa ca o sa-mi ia unul de ziua mea