| JusTPauL a întrebat:

De ceva timp mi se pare ca masina are o bataie in partea din fata care nu se auzea inainte, cand trec peste ceva gropi sau limitatoare de viteza se aude un fel de troncanit..nu cred ca e de la amortizoare..ar putea fi bucsele sau altceva?
Tin sa precizez ca pe drum pietruit sau cu gropi, volanul joaca stanga-dreapta, dar acea bataie care o am acum la puntea fata nu era acum ceva timp.

5 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Tot de la ceva bucsa, bieleta, cap de bara e, oricum o articulatie cu plastic/cauciuc in ea care s-a uzat si a prins joc.

| JusTPauL explică (pentru andreia67):

La asta m-am gandit si eu.

| Denila123 a răspuns:

Ce masina ai 4 x 4

| JusTPauL explică (pentru Denila123):

Nu e 4x4, tractiune spate.

| Denila123 a răspuns (pentru JusTPauL):

Planetare sau bucse