| valy1233 a întrebat:

De la ce varsta stiti sa conduceti masina? eu de la 7 ani am inceput sinur la volan si pedale(inainte ma tinea tata in brate)acum am 17 ani jumate(conduc cel putin odata pe saptamana) si deja consider ca nu trebuie sa imi fac griji in privinta traseului la scoala de soferi cand voi face peste jumate de an

12 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai eu de la 7 ani am inceput sa condus dar nu pot sa spun ca stiu sa conduc nici dupa atatea milioane de km. Tot exista soferi mai buni!

| Dannyjj a răspuns:

@Claudiu2011 are dreptate, traseul este diferit, acolo nu trebuie doar să ți volanul în mână și să conduci mașina pe carosabil, trebuie să știi regulile de circulație, ce ai voie, ce nu ai voie la toate indicatoarele și marcajele, traseul e traseu, trebuie să fi atent. Este bine că știi să conduci deja, dar cum am zis, trebuie să fi atent la ceilalți participanți la trafic(vehiculele și pietonii).
Îți urez noroc, nu este atât de greu pe cum pare.

| razzvan27 a răspuns:

E total diferit la examen happy sau in trafic, in aglomeratie.e bine ca nu esti stresat in privinta traseului, dar beleste ochii bine cand faci scoala si iinvata sa respecti toate regulile ca la examen nu intereseaza pe nimeni de la ce varsta stii sa conduci happy orice greseala inseamna puncte. eu unul stiu sa conduc dinainte sa stiu sa merg pe bicicleta(am invatat sa merg pe bicicleta la 9 anibig grin)

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Conduc de la 14, abia am facut un an de carnet acum in care am facut ~20. 000km fara probleme. Dupa 4 (din 15) sedinte cu instructorul deja ma descurcam in aglomeratii, toate manevrele perfecte, etc. Ma pregatesc de C si CE, ca aia mi se pare soferie adevarata big grin

| ΔH a răspuns:

Sper sa te prinda politia.
Nu de alta dar sunt o multime de inconstienti pe soselele patriei, de ce sa nu scapam de unul dintre ei?

| valy1233 explică:

@Claudiu2011 nu vreau nici un premiu, iar dupa raspunsul tau consider ca nu ma crezi.nu e obligatoriu sa raspunzi la intrebariwinking

| valy1233 explică:

@edwlo nu am condus pe drumuri publicewinking

| Claudiu2011 a răspuns:

Bv vrei un premiu? bine ca nai zis ca conduci de la 5 ani ca era o performanta.traseul e diferit nu e asa usor cum crezi tu.

| pitcrv a răspuns:

Eu tarziu am inceput la 19 ani am pus primadata mda pe volan
cand m-am apucat de scoala habar nu aveam de viteze pamant
iar la 1 an difernta ma descurc foarte bine merg zii de zi cu masina am invatat lucruri pe care instructoru nu m-a invatat

| EdwLo a răspuns:

Eu zic sa nu te mai lauzi cu asa ceva. e bine, dar tine pentru tine. Pentru ca ce-ai facut pana acum a fost incalcarea legii.

| Roberta00 a răspuns:

Eu de la 12 ani am inceput sa conduc adevarat la pedale cutie de viteza si volan dar si cand eram mica mama ma tinea in poala la ea si eu tineam doar de volan.Am condus si conduc numai pe drumuri de tara e cam logic.si imi place sa conduc.

| Silenceisanwser a răspuns:

Laudate tarane vai de tine sunt de acord cu claudiu ce ai vrea sa auzi? Waaa ba esti bun bravo cum de la 7 ani? esti un laudaros prost si un taran ratat! ce as mai rade sa nu iei din prima cea ce e sigur butule vai de tine