| Eugeniusu a întrebat:

De luni incep legislatia pentru scoala de soferi. Trebuie sa ma duc in fiecare zi? Sau de 4 ori pe saptamana? Am inteles ca sunt 3 ore pe zi, e adevarat? Cate saptamani trebuie sa fac pentru a putea dupa sa incep orele de conducere cu instructorul? Dau funda si vot, multumesc!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista un anumit program stabilit, te duci dupa cum te programeaza scoala de conducere pe care o faci. Obligatoriu este sa faci 10 ore de legislatie, inainte de a incepe conducerea.

| darrio2007 a răspuns:

Asta trebuia sa ti se spuna de la scoala unde faci legislatia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Totul depinde de scoala de soferi, de programul si regulile lor

| BJK1903 a răspuns:

Depinde de scoala de soferi, nu trebuie sa te duci neaparat la toate. Scoala mea de soferi ma tine 6 saptamani pentru legislatie(doar o ora pe saptamana si asta sambata) si dupa 3 sedinte ma suna instructorul si imi spune cand ne vedem si unde. Si la tine maxim 2 saptamani, daca te duci zi de zi. Si dupa vorbesti cu secretara dupa ce ai terminat legislatia si ii spui ca ai terminat cursurile si vrei sa conduci. Si ea te intreaba pe ce masina vrei sa conduci, iti da nr de tel de la instructor si vorbesti cu el si gata.

| MariusEduard a răspuns:

Eu stiam ca trebuie sa faci cateva ore pana iti iese caietul elevului nu trebuie sa stai nonstop acolo

| BJK1903 a răspuns (pentru MariusEduard):

Am inceput si eu condusu, si am deja 12 ore. Spune-mi si mie cum ai invatat pentru sala. Ai invatat legislatia sau ai facut numai chestionare? Ce metode ai folosit? Multumesc frumos daca mi-ai spune, sunt cacape mine cand aud de sala... Dar la traseu nu am nici pe naiba.