| lau20 a întrebat:

De unde as putea afla daca o masina are platita taxa de poluare sau nu? A fost adusa acum 2 luni in tara, e inmatrucalata CJ, dar nu am vazut nicaieri daca e platita taxa sau nu.

3 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Taxa aia se plăteşte la prima înmatriculare a maşinii, deci, dacă e înmatriculată în România, nu mai trebuie să-ţi faci griji... Trebuie doar să o transcrii pe tine şi gata...

| Alexsb2006 a răspuns:

Din cate stiu eu, din moment ce e inmatriculata are taxa de poluare platita, se plateste pentru a o putea inmatricula

| Luciandroid a răspuns:

Nu e valabil si in cazul inmatricularii inainte de 2007. Degeaba e inmatriculata in Romania inainte de 2007 ca trebuie sa plateasca taxa la trecerea pe alt nume. Asta incerc si eu sa aflu si habar n-are nimeni. Am fost si la Administratia Financiara si habar n-au...