| GabrielTiberiu1998 a întrebat:

De unde iau fisa medicala pentru scoala de soferi? am fost la medicul de familie si mi-a dat o adeverinta ca la scoala in care scrie ca sunt apt pentru scoala de soferi.e bine? multumesc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fisa medicala o obtii de la scoala de conducere unde te inscrii. Adeverinta de la medicul de familie nu este fisa medicala, pentru aceasta trebuie sa mergi la cativa medici.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fisa medicala se obtine de la o unitate medicala autorizata si trebuie sa consulti vreo 5-6 medici. Aia de la medicul de familie nu are nicio relevanta

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu cred ca te ajuta la nimic acea adeverinta. Controlul medical pentru scoala de soferi e mai complicat, treci pe la oftalmologie, psihiatrie, neurologie... Trebuie sa mergi la o clinica avizata, sau la cabinete separate, pentru a face acele controale.