| Danissffs a întrebat:

Deci am un opel corsa cu 2 usi destul de mic si am permisul de 1 an si m-am gandit sa imi schimb masina dar mi se pare destul de greu de condus o masina mare, mai ales la parcari viraje, ce spuneti, cum e? O sa ma obisnuiesc?

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Chestie de dimensiuni, cu care te obisnuiesti in maximum o saptamana.
Eu conduc, alternativ, un Citroen Berlingo si o Toyota Aygo. Crede-ma: diferenta de gabarit e ca de la motocicleta la tanc si totusi, nu mi-e greu.

| DaniTDCI a răspuns:

Fara frica

| Alexandrionelu a răspuns:

Prima mea mașina a fost wv polo, după un an am sărit direct la BMW seria 5. Mi-a fost puțin greu sa ma obișnuiesc cu gabaritul în prima săptămână, după care totul a fost ok. Acum nu mai îmi plac mașinile mici.

| TheWznd a răspuns:

O mașină cu 4 uși nu e tir. Nu e mai dificil de condus decât una cu 2 uși.

| Daniff a răspuns (pentru TheWznd):

Ma refer la dimensiuni motor etc.fa o dif intre una mica cu 2 usi la 3 m si una la 5 m...

| TheWznd a răspuns (pentru Daniff):

Nu îs 2 m diferența între ele, numa ca dacă mașina aia de 2 uși despre care vorbim e un smart, a căror design se făcut intenționat sa para "tăiată".
Nu e nici o diferenta majora la condus și la parcare.