| RaduDaniel99 a întrebat:

Detin o Honda Accord 7 din 2004 2.2 diesel...azi cand sa plec din parcare pedala de ambreiaj era foarte tare si nu reusesc nici cum sa bag in viteza.
Mentionez ca a inceput sa imi tremure si motorul la relanti cu tot cu pedala de ambreiaj cand masina e pe liber, iar daca cresc turatia cat de putin chiar si 100-150 de ture acea trepidatie dispare complet

Astept ceva sfaturi in legatura cu ce ar putea avea sa stiu ce am de facut mai departe.

2 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Daca trepideaza cand apesi ambreiajul posibil e volanta

| cyupaku a răspuns:

Placa de presiune e varza