| AlexisJohn17 a întrebat:

Distributie pe lant? Sau distribuție pe curea?
Avantaje și dezavantaje. happy

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe lant. o schimbi mai rar sau deloc

| mgtow a răspuns:

Numai sa nimeresti pe lant

| xerxes1 a răspuns:

Am pe lant si trebuie sa o schimb cam la 100.000 din cauza unui defect de fabricatie.TFSI grupul VAG.
La Mercedes este pe viata.

| AlexisJohn17 explică (pentru xerxes1):

Eu am 1.4 fsi vw, tot cu distribuție pe lant dar vreau sa aud și părerile altora, de asta am postat happy am schimbat o la 150.000 și acum am 180.000.

| xerxes1 a răspuns (pentru AlexisJohn17):

Cei la VAG au schimbat modelul de lant de cateva ori. Ultima varianta se pare ca tine cel putin 150.000 fara sa se intinda prea mult.
Faza este ca daca sare de la punct te costa 2500Euro reparatia.

| AlexisJohn17 explică (pentru xerxes1):

Asta e clar, dacă ti-a sărit de la punct, trebuie schimbat tot motoru ca sparge chiulasa, face prăpăd. laughing