| Delocimportant a întrebat:

E posibil sa gasesc un BMW ok, din anul 2001, cu 2300 de euro gata inmatriculat pe Romania? Sau, daca e din 2001 e cam "dus", sau, daca e ingrijit, poate sa fie ok?

6 răspunsuri:
| Florian20405 a răspuns:

Bmw,la pretul asta vei gasi undeva la minim 250. 000km reali, cum de altfel nici audi sau un vw mai bun nu prea gasesti la pretul asta.Depinde cum a fost ingrijit, in Germania gasesti seria 3 la pretul asta lejer poate si mai ieftin anul 2000-2001.
Bafta!

| ȘefuLaValută a răspuns:

Daca e îngrijit, nu contează ca are 300.000 km.Mai bine decât 200.000 in bord si in realitate vreo 500.000
Trebuie sa aibă schimburile făcute la timp, sa arate bine partea mecanica, sa ruleze ok si sa sune cum trebuie masina.

| Delocimportant explică (pentru ȘefuLaValută):

Si cum imi dau seama daca e bine pe partea mecanica, la ce anume trebuie sa ma uit?

| AlexandruIonut004 a răspuns:

Nu mi se pare ok... Nu stiu cat de ingrijit ar putea fi un bmw din 2001.

| slamandra a răspuns:

Uita-te pe tocmai.ro
Si eu m-am gandit sa imi iau tot de acolo doar ca e greu cu transportul.

| Antoniorosca25 a răspuns:

Depinde de cati km a parcurs. Sa nu fi parcurs mult altfel motorul este cam "dus"