| bulanas a întrebat:

Este bine sa rotesc volanul masinii pe loc?

Răspuns Câştigător
| EdwardAndrey a răspuns:

Nu este indicat decat la nevoie. cand trebuie sa faci manevre in loc pentru a intra sau iesi de undeva.

1. fortezi pompa de servo sau motorul electric, dupa caz...
2. se consuma cauciucurile doar pe anumite portiuni iar de aici pot aparea trepidatii la viteze mari!

evita pe cat posibil aceasta manevra.
ce ar mai fi de evitat : nu roti niciodata volanul pana in capatul cursei fiindca e posibil sa cedeze unele furtunase sau sa indoi unele piese mai putin rezistente!

| RB26DETT a răspuns (pentru EdwardAndrey):

La ultimul lucru pe care l-ai spus, e valabil doar pentru cazul in care masina sta pe loc sau si cand este pornita? referitor la intrebare, nu este bine ca uzezi directia si cauciucurile!

3 răspunsuri:
| bulzz a răspuns:

Nu prea ar avea ce se strica atat ca se consuma gumele de la roata

| Fernando99 a răspuns:

Ar fi mine sa nu.