| Adrian983 a întrebat:

Este legal sa conduc o masina cu cutie manuala daca am mana in ghips (mana dreapta)? Este dificil evident fiind si dreapta, dar am nevoie neaparat de cateva ori pe saptamana sa conduc...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i legal, fiindca trebuie sa ai o mana pe volan si cealalta pe schimbatorul de viteze.
Oricum, pe toata durata cat ai mana in ghips, nu-i recomandat sa folosesti mana aceea.
Ia o pauza de la sofat, ca nevoia se pot rezolva cu autobuzul, tramvaiul, iar la urgente, cu taxiul, familai sau prietenii.

| Adrian983 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc happy

| miti17 a răspuns (pentru Violleta2022):

Si daca am mana partial in ghips adica doar 2 degete mai exact cel mic si inelarul?

3 răspunsuri:
| Sorinica17 a răspuns:

Schimba volanul pe dreapta
Comanda: Cl_righthand 0