| PirvulescuCosmin a întrebat:

Fac o comparatie intre un bmw 318i e36 si un VW passat au acelasi an de fabricatie (1997)... pe care l-ati alege si de ce!?
Bmw este benzina
Passat-ul este diesel

Ce preferati si de ce!?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

As alege pe cea mai bine intretinuta si cu mai putini km.

estetic BMW, arata mai bine decat modelul ala de passat.

pentru ca bmw e benziar probabil e mai putin probabil sa fie probleme cu motorul la varsta asta

| gab0ru a răspuns:

Care iti place tie mai mult si in care te.ai simpti bine conducand

| uNNN1k0lL a răspuns:

Salut! Păi Pasatul ştiam că consumă mai putin, si BMW Se duce mai tare, deci depinde dacă vrei sa pleci la călători lungi aş zice că Pasatul şi dacă vrei să te plimbi prin oras, să te vezi cu prieteni la o intrecere ceva, BMW!
Sper că te-am ajutat! Salut!

| Bijutierul1 a răspuns:

Inchipuieti ca ai o femeie frumoasa si buna la pat dar care te usuca de bani(bmw) si mai ai una care e alaturi de tine si te ajuta fara sa iti ceara mai nimic dar nu e asa de frumoasa(vw) ca si cealalta. eu cred ca intr-un final vw iti va oferi o viata linistita! desi te vei gandi mereu la cealalta laughing

| ionutalexandruion a răspuns:

Eu am avut un bmw 318 din 1994 o masina foarte reusita. motor FFFFFFF buna e facut sa iti bati joc de el si tot merge am fost foarte multumit de el consuma in jur de 10 la suta in oras... si passatul este o masina foarte buna daca are motorul 1.9 tdi e foarte bun consuma putin in jur de 7 la suta in oras. daca esti tanar alege bmw -ul si iti permiti sa bagi de 50 lei benzina la 2 zile daca vrei sa fi mai econom alege passatul