| anonim_4396 a întrebat:

Fiabilitate, consum, confort Ford K.a? Am gasit in Germania imaculate cu 1000 euro, carte service.

Răspuns Câştigător
| Sellak a răspuns:

Sincer, mie nu mi se pare o masina portrivita pentru un barbat. Consumul este un pic cam mare zic eu pentru masina aia, de exemplu motorul de 1.3l consuma undeva la 8l in oras si 5 in afara, deci e destul de mult. Iar legat de confort... eu personal ma simt ca intr-o cutie de chibrituri. E foarte mica. La volan si in fata sa zicem ca stai binisor dar cei din spate au viata grea mai ales daca sunt si inalti. Eu de exemplu la 1.90 daca stau la volan ala din spatele meu daca are tot cam aceeasi inaltime nu o sa stea prea ok laughing. Si ideea e ca nu merita, o iei din Germania cu 1000 de euro, mai platesti transportul pana aici+ cat mai dai aici pe taxe sa ti-o incri. Parerea mea e ca nu are rost sa-ti iei un Ford Ca de Germania, mai bine ti-l iei de aici cu 1200-1300 gata inmatriculat si ai rezolvat problema. Daca tot vrei sa-ti iei ceva din Germania ia-ti ceva mai bunwinking care merita sa o aduci pana aici.
Asta e parerea mea, faci cum sti si cum crezi.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Stau prost cu tabla, in rest sunt foarte ok.
Spatioase, puternice (am condus 1.3 mai multe versiuni).
La piese e ceva mai scump Fordul, si e plin de piese proaste, dar daca ai de gand sa circuli in Germania, cred ca o sa fie ok.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Mi se pare cea mai urata masina dupa Lastun.