| danpas a întrebat:

Fiica mea care locuiește în Brașov și-a lăsat mașina la mine în Galați. Pot circula cu ea?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă ai actele, drum bun

10 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din 2011 pana in prezent, circul doar cu masini pe numele altora. In cel mai bun caz, cu masini inmatriculate pe numele parintilor mei, pentru a avea costuri mai mici la asigurare.
Deci, atat timp cat ti s-a incredintat masina in scopul de a circula, poti merge cu ea oricat, pe oriunde, in teritoriul Romaniei.
Daca vrei sa parasesti tara, e nevoie de o procura de imputernicire.

| Digikey a răspuns:

Daca are talon, asigurare, ITP valabil si rovigneta e ok.

Răspuns utilizator avertizat
| Eugen80 a răspuns:

Daca aveti toate actele da. Era de folos si copie dupa buletinul ei, ca sa vada ca aveti legatura in caz de control.

| gigite a răspuns:

Da, dupa ce dai pentru permis auto, cu care ocazie afli si raspunsul la intrebarea ta, bafta la examen.

| danpas explică (pentru gigite):

Are pedale, nu cred că mai trebuie și permis.

| gigite a răspuns (pentru danpas):

Dar, cand ai invatat pentru. carnet/permis, nu ai condus pe masina instructorului?

| danpas explică (pentru gigite):

Când am făcut eu școala nu eram singur în mașină, era și proprietarul sau milițianul. Acum este altfel?

| gigite a răspuns (pentru danpas):

Ca sa incheiem discutia, ramane cum am/ai stabilit.

| kevin9 a răspuns:

Ce periculoas esti laughing de ce nu ai intrebato chiar pe ea?