| cossmy a întrebat:

Fratilor, sunt efectiv socat...am gasit audi a4, volvo s40, renault laguna, peugeot 406 si tot felul de alte masini (super ok dupa parerea mea) la preturi intre 2000 si 4000 d euro... mi se par super ieftine(cu fabricatie intre 1998 si 2005). Intrebarea mea este: masinile astea au toate ceva, adica defecte sau ceva de sunt vandute la pret atat de mic(avand si optionale: A/C, airbaguri, abs, esp, unele si xenoane, comp d bord motorizari in jur de 1.6, etc) sau efectiv in timp se depreciaza ingrozitor si le scade atat de mult valoarea? lamuriti'ma si pe mine pls.mersihappy

Răspuns Câştigător
| CybeRAthlete a răspuns:

Pot avea ceva in neregula, ori la acte, ori la motor/caroserie, actele pot expira in curand si inscrierea poate costa foarte mult, sunt preturi asa accesibile pentru ca sunt de la bijnitari care vor sa scape de ele asa de repede cum le'au luat-ei facandu'si un profit dublu sau cine stie cat, posibilitati sunt nenumarate...
NU cumpara din auzite sau mai stiu eu ce. du-te condu masina, uitate atent la acte daca sunt din afara mai ales - periculoase actele de germania si Italia, pot lipsi chestii importante, pot fi false, verifica seria din talon cu cea de pe sasiu, daca ai posibilitatea sa verifica daca a fost furata sau ceva nu ezita-stiu o cunostinta care a achizitionat o masina furata fara sa stie si acum are dosar penal, etc...
bafta

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

O masina cu cat este mai scumpa cu atat se depreciaza mai mult in timp. Totusi, imi vine greu sa cred ca o astfel de masina fabricata in 2005 se vinde la asa pret in stare buna si cu actele in regula.
Atentie insa, la cele neinmatriculate mai trebuie adaugata valoarea taxei de poluare si cheltuielile suplimentare de inmatriculare (traduceri acte, omologare RAR, ITP).

| piktor a răspuns:

Mai mult ca sigur au vreun accident, da`i posibil sa fie si furate si actualul proprietar incearca sa scape de masina repede. sau pur si simplu vanzatorul a subapreciat masina
da as merge pe varianta cu un accident care a avariat masina destul de grav.

| piciuk a răspuns:

E posibil sa aiba si defecte, depinde si de km care ii au la bord, depinde si de motor si daca sunt inmatriculate in Ro...

| Rez0o a răspuns:

Frate daca esti un tependent care vinde si cumpara masini lasi pretul si la 2000 poate masina costa 7000
Cunosc pe cineva care face astfel
:*
deci e in regula

| JuStOkTa a răspuns:

Esti sigur ca sunt originale volvo, audi smd. nu prea crep miroase a china big grin la asa pret