| racheta666 a întrebat:

(Funda) Daca pun la un scuter de 50 cc un filtru sport, trebuie sa schimb carburatorul si marimea de 50 s-o fac mai mare? Ajutor va rog mult.

Răspuns Câştigător
| dru1darius a răspuns:

Da, filtru sport, inseamna mai mult aer, aer mai mult ii traba benzina mai multa (carburator), benzina + aer mai mult traba sa arda(set mai mare) iar pe urma toba ca sa scoata gazele mai repede

1 răspuns:
| Rubyy02 a răspuns:

Trebuie sa inlocuiesti jiglorul si sal pui cel corespunzator pentru o carburati optima.