| AdiMihai25 a întrebat:

Funda!
De ce sar tachetii daca au fost schimbați, chiulasa rectificata, ulei filtre ...schimbate?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreaba l pe, mecanicul auto, el stie tacheții, îi sar in cap?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cum sar? Ii gasesti langa axul cu came?
Ce fel de tacheti sunt? Hidraulici, sau mecanici?
Singura situatie in care ar sari efectiv tachetii, ar fi cand distributia nu este la punct (sau e rupta), iar pistoanele lovesc in supape.

| SoulReaver a răspuns:

Eventual bat tachetii. Nu au fost reglati calumea. Daca sunt hidraulici probabil sunt de proasta calitate. Nu ai precizat masina/motor.