| Stincker3043 a întrebat:

Buna, cam care ar fi costurile aproximative pentru schimbarea unei garnituri de chiulasa cu tot cu rectificarea chiulasei, schimbat tachetii si semeringuri plus schimb de ulei sau tot ce e necesar pentru functionarea in parametri a sistemului de racire si a motorului? Mentionez ca motorul merge perfect doar ca am mici simptome de garnitura arsa sau ciupita! VW Golf 5 1. 9tdi

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1.9 TDI in parametri? thinking
Ai bani de injectoare si ax?
Ceea ce spui tu acolo, se duce lejer peste 3000 de lei; asta intr-un garaj, nu in service serios.

| Cosminelul22 a răspuns:

Si eu tot acum de curand am patit asta la golf 4- ul meu laughing). Garnitura e cam ~150 lei, rectificat undeva pe la vreo 150 euro (depinde de zona), iar tachetii nu trebuie schimbati daca ti se ciupeste garnitura de chiulasa. Ii faci un schimb de ulei si de antigel si cam atat.