| radone2u a întrebat:

Golf 4...se pricepe cineva sa ma ajute cu o problema? nu mi se mai aprinde climatronic-ul de nici o culoare? inainte nu imi mai dadea aer rece, mia umblat cineva la el si acum nici macar nu mai porneste, e mort...multumesc

Răspuns Câştigător
| covexrobu a răspuns:

Nu porneste sau nu mai sufla aer rece? Daca nu iti sufla aer rece trebuie sa mergi sa umpli freonul si s-a rezolvat problema. Daca nu iti invarte ventilatorul atunci incearca sa verifici sigurantele dar sa te uiti la toate pe rand si sa nu sari niciuna. Daca nu este de la siguranta du-te la un service sau la un electrician auto.

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca ai fi din zona mea nu ar fi nici o problema, prin atelierul pe care-l patronez defectul ar fi rezolvat, nu mai lasa pe orsicine sa iti umble la masina, un meserias autorizat raspunde de ce face, si da garantie pe lucrare.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Verifica sigurantele.

nony
| nony a răspuns:

La sevice.Preferabil la volksvagen.Climatronicul este foarte greu de reglat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca displaiulk arata nu e problema din sigurante, posibil comutator sau cnexiuni motoras, trebuie verificat, appp, sotu meu e cel mai tare din timisoara

| DeeaPustoaica a răspuns:

Du-te la service obisnuit sau poate te accepta aia de la service-ul volksvagen

| radone2u explică:

Nu e vorba de freon....ideea e k nu mai porneste si din cate am vazut eu sigurantele sunt ok

| radone2u explică:

Eu unul nu recomand reprezentanta volskwagen din sibiu