| anonim_4396 a întrebat:

Hai fratilor ca va las in pace dupa intrebarea asta.Am mai vazut si un Audi A6 Avant din 2010 cu 11000 de Euro.Are cam tot ce s-ar putea pune pe ea, in afara de cateva dotari.Problema e doar ca are 143 CP in loc de 170 ca la Passat-ul meu.Si are 176000 KM cu vreo 16 000 mai multi decat Passat-ul meu.In fine merita dat la schimb Passat-ul pe asta?(Mentionez ca masina mea e 2009, iar A6-le e 2010).

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam alergata masina pentru 3 ani vechimi... mult prea alergata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La orice masina nr de km este relativ.
Pot fi dati cu usurinta inapoi, uni pot fi facuti pe autostrada altii pe drumuri de tara.
Anumiti km pot fi facuti in treapta a 3-a cu 7000rpm cu ulei de 2 bani si consumabile chinezesti.

| Anonymousss2345 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce vrei sa spui cu asta? Ca ar putea avea KM dati inapoi? In fine masina are deja 4 anisori deci ar fi trebuit sa aiba aprox. 60 000 KM in regim normal, dar cum cred ca era o masina de firma sau ceva e normal sa aiba atatia KM..Parerea mea.

| Maioru a răspuns:

Atunci ce te incanta daca masina ta este 2009 si Audi 2010, ca are cu vreo 16000km mai mult ca a ta? Te-ai plictisit si vrei alta? Tine lucrul tau pe care il cunosti, ai facut schimburi la ulei filtre si toate cele si acum vrei sa o iei de la inceput cu cheltuielile...Am adus din Germania Passat din 2009 cu 375000km asa ca nu trebuie sa te mire nimic.