| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Hei daca vreau sa conduc un tractor ce categorie este necesara? se poate conduce cu categoria A1 sau alte categori de 16 ani?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate legal cu A1 si nici de la 16 ani.
Pentru tractor ai nevoie de categoria Tr, aceasta se poate obtine de la 18 ani. De asemenea si cu categoria B se poate conduce tractor si aceasta se obtine tot de la 18 ani.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista categorie speciala Tr sau B care echivaleaza, ambele luate la 18 ani.

Numai tu stii cum ai tras concluzia ca ai putea conduce un tractor cu permis de moto

| dolceromania a răspuns:

B

| Kenzo1234 a răspuns:

De la 18 ani poti conduce cu b un tractor dar fara remorca....sa stii asta!