| Ducu2 a întrebat:

Salut,am un scuter piaggio typhoon 50cc si s-a oprit o data cand eram in mers si nu a mai pornit de atunci,bujia este noua,scanteie da, benzina curge, carburatorul nu este infundat, dar da rateuri si gatul dintre carburator si muzicuta este putin crepat.

Are cineva o idee ce are ca eu chiar nu stiu ce sa ii mai fac, va rog!

3 răspunsuri:
| Ghengbeng18381 a răspuns:

E de la crăpătură. Motorul e aspirat natural și trebuie sa creeze un vid ca sa poată trage benzină din carburator

| Reyy11 a răspuns:

Salut,se mai aprinde ceva in bord? ma gândesc ca ar putea fi bateria...

| Moldovan_Vasile_1991 a răspuns:

Nu alimeteza din carburator baga seringa benzina în capul pistonului vezi daca porneste