| PurpleKusH a întrebat:

Hei TPU, cum pot sa-i dau masinii mele un sunet mai salbatic, profund. Mentionez ca am un motor pe benzina 1.8 si o finala normala de 80 (diametru) gen daca-i pun filtru sport rezolv ceva sau mai trebuie si altceva? Si ca un plus as dori si unetul ala de rateu pe esapament ( poc poc pe țeavă)

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Daca pui filtru sport, da, o sa fie o imbunatatire.
Dar daca vrei sunet mai profund, si eventual acele pocnituri, iti recomand sa faci traseu din teava de inox de la cap la coada, fara catalizator, fara tobe.
Cam ala e maximul de sunet pe care-l poti obtine, bine, cel mai adesea vine la pachet cu un norisor de fum.
Eventual poti pastra catalizatorul asa, un fel de compromis.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Jmekerii" scot toba. Tu o scoți?

| relian a răspuns:

Vinde masina si cumpara un tractor, cu siguranta vei avea zgomote de care doresti tu laughing

| Alexandru250201 a răspuns:

Pai in primul rand iti trebuie vreo cativa ponei, degeaba ii pui tu filtru sport, trebuie sa mai scoti catalizatorul