| Juviia a întrebat:

Hello TPU! Ma gandeam sa imi cumpar un pennyboard, dar nu asa curand.o prietena are unul cu 150 de la eMAG si i-am spus ca as vrea si eu la fel.(are roti de plastic ceea ce e bine pt.ca ala cu roti de silicon aluneca prea tare happy )..am cautat si eu pe site dar nu am gasit nimic..toate erau scumpe. daca aveti voi vreo "oferta" cu un pennyboard mai ieftin, sa imi spuneti!

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Nu exista roti prea alunecoase, intelege. Rotile alea de plastic fac foarte urat si efectiv simti toate pietricelele sub picioare. Rulmentii fac diferenta. Daca iti iei roti cu rulmenti abec 1 o sa mearga mai incet. Daca iti iei abec 3 si 5 sunt medii iar pentru viteza abec 7.

3 răspunsuri:
| BloodMagickNecromance a răspuns:

Board-uri cu roți de plastic găsești și la 50 de lei, dar sunt niște idioțenii. Caută cu roți de silicon, alea sunt printre cele mai bune.

| Zaygon a răspuns:

Nu rotile fac sa alunece ci rulmentii. Si rotile de plastic sunt niste mizerii totala(iti spun asta ca persoana care se da pe role si ocazional pe skate).

| Juviia explică (pentru Zaygon):

Ma rog..alea mi se par prea alunecoase.:/..deocamdata nici o funda.

| Zaygon a răspuns (pentru Juviia):

Nu exista roti prea alunecoase, intelege. Rotile alea de plastic fac foarte urat si efectiv simti toate pietricelele sub picioare. Rulmentii fac diferenta. Daca iti iei roti cu rulmenti abec 1 o sa mearga mai incet. Daca iti iei abec 3 si 5 sunt medii iar pentru viteza abec 7.