| anuska1 a întrebat:

Hey. am si eu o nelamurire as vrea sa ma apuc sa fac scoala de soferi, dar din pacate anul acesta voi locuii in alt oras si sunt nevoita sa o fac acest an departe de casasad. de ce acte am nevoie pentru a face scoala de soferi in alta localitate? este necesar vreun act din orasul in care sunt stabilita?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de soferi o poti face in ce localitate vrei, doar examenele se pot sustine numai in judetul unde ai domiciliul sau resedinta (flotant).