| anonim_4396 a întrebat:

Am implinit 18 ani, dau de permis in curand si vreau sa imi cumpar o masina undeva la 2000€. Vreau o masina frumoasa ca design si usor de condus pentru un incepator.Ce modele la mana a doua imi puteti recomanda va rog?

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Opel Astra G, Ford Focus. Vw golf 4 daca e 1.9 TDI atat.

| StefanCosmin a răspuns:

Golf 4, peugeot 206, opel corsa

| Marian_Codrutz_2000 a răspuns:

Reno megane 2, reno laguna 2.reno clio 2, reno symbolwinking
1.6 16v.1.5 dci, 1.9 dciwinking

| Persa_Raul_2001 a răspuns:

Poti lua pisica 1.6 coupe, nu compact, sau tot o pisica 1.8is. Cu a doua trebuie sa ai grija ca are 140 de cai si prima numai 106. Sau poti fenta si sa iei una 2.0 (150 cai) si in viitor sa pui un motor de 2.5 sau 2.8 ca nu se observa diferenta numai daca desfaci motorul. Timbrul de mediu nu il plati ca cica se scoate plus ca taxele sunt destul de mici ca masina e veche si la 2.0 sunt mici. Daca vrei cuplu si nu putere iei un golf 4 tdi 1.9 si nu ai probleme