| AllForOneAndOneForAll a întrebat:

Hey tpu.am probleme cu placutele de frana nu stiti cam cat costa pentru ford fiesta din 2000 si unde le pun si cat ma costa manopera.si lichidul de frana se poate amesteca cu cel din masina sau trebuie schimbat? si trebuie anume pentru aceasta marca si la fel cat ma costa si cine il pune.ma scuzati dar sunt nou cu masinile..si nu ma prea pricepnu mai imi prind franele bine si asa mi s-a zis. daca stiti voi altceva va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Placutele nu stiu cat costa, afli la magazin de piese auto. Difera de la o masina la alta, mergi cu certificatul de inmatriculare de fiecare data cand cumperi o piesa pentru masina, ca vanzatorul sa stie exact ce piese are masina ta.
Manopera ar fi in jur de 30-60 de lei, la un mecanic oarecare, dar poti intreba si asta de la inceput, nu e nici o rusine.
Lichidul de frana poate fi completat fara probleme, insa trebuie sa fie de acelasi tip.

1 răspuns: