| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU,
Am un moped si am făcut pana pe spate. Mi s-a luat sa schimb camera, este a 2 a oara când fac pana din cauza drumului.
As vrea sa știu, cu ce as putea înlocui camera, astfel încât sa bag ceva în cauciuc ce rezista.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La roaba am avut problema asta, si am gasit o roata cu cauciuc plin.
La moped e mai delicata problema, ar trebui sa cauti anvelopa "airless", care nu e tocmai ieftina, si nu stiu daca gasesti pe orice dimensiune.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://www.emag.ro/......-3868989/c
Pentru pene poti folosi asta pana ajungi la un service sau acasa: https://www.emag.ro/......D4R978BBM/

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Nu stiu daca atunci cand faci o pana pipai in interiorul cauciucului sa vezi nu este un cui, o sarma subtire sau altceva?

| CataliN9993 a răspuns:

Salut, tu nu înțelegi, nu vreau sa bag spray-uri in camera ca funcționează doar la bicicleta ca am folosit și eu
Eu nu vreau sa repar camera pentru ca oricum se va sparge, vreau sa înlocuiesc camera cu alt ceva cum am văzut pe net, de ex mingi de ping pong
Apropo, cauciucul este curat pe interior, motivul inteparii sau spargerii este drumul și calitatea proasta a camerelor