| costelons86 a întrebat:

I-mi puteti spune si mie cum se schimba filtrul de aer la un golf 4 1.6 benzina? Ca las schimba eu daca nu e prea dificil.multumesc

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Sunt doua modele, depinde de anul de fabricatie. Ai acea carcasa de la filtru, are 2 cleme, tragi te cleme in sus, desfaci capacul si filtrul cade singur din capac, apoi il pui pe cel nou si pui clemele la loc. Daca este modelul nou in loc de cleme are un colier cu un surub, desfaci surubul si scoti filtrul! Asta este tot!

| costelons86 explică:

Este din 2003 masina
si nu stiu cum sa desfac chestia aia neagra care e prinsa pe motor