| ByTyger1 a întrebat:

am si eu o problema am un vw golf 3 si cand am bagat benzina mi se tot intrerupe motorul adica se gatuie i-am schimbat filtrul de benzina benzina din rezervor am incercat mai multe variante dar tot asa dau funda

Răspuns Câştigător
| raduradu2014 a răspuns:

Verifica injectoarele. dar nu cred. cea mai intalnita problema este la bobina de inductie sau fise+ bujie inceraca sa scoti fisa cu motorul pornit la fiecare bujie si daca nu merge una schimba bujia daca merge la fel schimba si fisa daca nu este bobina

| ByTyger1 explică (pentru raduradu2014):

Bobina de inductie si daca ari fi sa fie din asta ce trebuie sa fac

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Sunt multe, foarte multe posibile cauze. O ureche avizata ti-ar putea spune daca e vorba de partea electrica sau de alimentare, dar asa, numai din descriere, greo o vei nimeri.
Eu as incepe cu bujiile, mai ales daca ai depasit 25.000 km de la ultima inlocuire. Asta pentru ca nu sunt foarte scumpe, nu sunt greu de inlocuit si chiar daca nu sunt ele cauza, oricand e binevenit un set nou de bujii.

| Maioru a răspuns:

Sunt multe care trebuie verificate si pe calculator este usor sa dai indicatii.Deci:verifica fisele de la bujii, injectoarele, bobina de inductie in general tot ce tine de alimentarea cu benzina si electrica.Nu specifici anul fabricatiei, are injectie monopunkt cu carburatie? Verifica sa nu ai gunoaie in carburator.Nu este bine sa lasi masina fara carburant pentru ca trage de pe fundul rezervorului toate gunoaiele si apoi se infunda.

| figaro a răspuns:

Nu sunt mecanic dar am patit si eu ceva asemanator, problema la mine era ca ca nu inchidea/deschideae o valva electrica (din cauza unui fir) sau poate ti s-a spart furtunasul ce iese din filtru si tragea aer, poti sa verifici si bujiile.Bafta

| ByTyger1 explică (pentru figaro):

Unde gasesc valva

| DariusC2K7 a răspuns:

Aici nu știu, tatăl meu are un golf 3 gt de 1.6 benzină, nu mă bag.