| laudima22 a întrebat:

Îmi comandai azi un suport telefon parbriz/bord pentru mașina, din ăla cu ventuză. Dar unde trebuie înfipt, unde să îl poziționez și cum? Mersi!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ventuza functioneaza prin efectul de vidare.
Apesi ventuza pe o suprafata perfect neteda (de exemplu pe sticla parbrizului), iese aerul de sub ea. Ventuza sta lipita pe sticla (pana ce nu intra aer dedesubtul lui).

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe parbriz.
Sugestie: https://imgur.com/a/4V6DYCH

| johnnny123 a răspuns:

Dacă are ventuză, atunci nu trebuie "înfipt" ci lipit.
Unde? Undeva unde să-l poți vedea și atinge cu ușurință. Doar nu o să-l lipești pe lunetă.

| Goete a răspuns (pentru johnnny123):

E interzis sa il atingi in timp ce conduci

| Goete a răspuns:

Unde iti lasa libera vizibilitatea. E o optiune rea suportul cu ventuza, noaptea ai reflexe de la telefon in parbriz si vara ti se incalzeste telefonul