| MariuS88c a întrebat:

Îmi poate spune cineva dacă un airbag dintr-un volan de golf 5 poate fi mutat într-un volan de golf 7(evident de către o persoana care se pricepe)?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| SoulReaver a răspuns:

Daca are prinderile de volam la fel si panglica, care leaga sistemul airbagului de masina la fel da. Daca nu o sa ai becul aprins si nu o sa ai airbag.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SoulReaver):

Si ar mai trebui tinut cont de faptul ca airbagurile trebuie schimbate la 10 ani - capsele pirotehnice cam durata asta de viata o au, garantat. Dupa 10 ani, e POSIBIL sa mearga, dar sa nu te miri daca mori ca prostul. Ati vazut si voi destule accidente la care va mirati cum de nu au sarit airbagurile, nu? Uite de aia!

| SoulReaver a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da asa e, nu mai are rost sa mentionam din moment ce unii nu schimba uleiu ani de zile. Nu mai vorbim de servo sau frana.

| MariuS88c explică (pentru GabiDumitrescu):

Multumesc frumos pentru informație