| sergiumd1010 a întrebat:

Salut. Am un bmw x3 din 2007. Am făcut accident, un accident dacă pot spune care nu e accident. Nu am menținut distanta și l am acroșat pe cel din fața mea. La mine e doar numărul indoiat, și la cel din fața nici o zgârietura. Problema la mine e ca au ieșit toate airbag-urile și cele de pe laterale și cel din volan și cel din dreapta și clar ca airbag-ul de la șofer mi-a spart și parbrizul. Din ce cauza au sărit toate airbag-urile la un contact atât de mic. Dacă pute ți sa ma ajutați cu niște răspunsuri. Și ulterior dacă știe cineva cam care ar fi costurile sa schimb tot ce tine de airbag uri plafon volant etc. Mulțumesc

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Se vede clar ca nu este de tine soferia vinde bmw ul la rabla scapă te de ea ca bani sa o faci nu vei avea si numai pune mina pe volan ca acum ai scapat usor, data viitoare la un alt accident va fi grav si daca omori pe cineva puscaria te maninca stai 30 de ani după gratii, mergi nene cu metroul sau cu autobuzul ca de șofat nu esti in stare.

| sergiumd1010 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dacă nu răspunzi la ce am nevoie, nu ți bate capu sa scrii degeaba. În legătură cu condusul, aveam 30 40 kmh, doar ca am pierdut o secunda atenția ca cel din fața se baga de pe o banda pe alta evitând o duba, și s-a întâmplat, e primul accident în 8 ani de permis. Da în fine, ms de răspuns, ceaules

| DeMicUnCălător a răspuns:

Ia legătura cu un Doctor apoi cu cinci Avocați. Dă in judecată Firma BMW. Sunt responsabili pentru toate daunele medicale și stricăciunile inutile care au avut loc după impact.
Sunt sigur că vei căștiga procesul

| Lrs2015 a răspuns:

E extrem de scump, masina e de aruncat la gunoi aproape ...sau poti merge cu ea fara la risc si va merge ca inainte, doar ca in caz de accident fugi direct in rai.