| Laura927 a întrebat:

Imi spune si mie cineva un ulei care NU se ia de pe asfalt?

Normal va întrebati si de ce ..vecinul meu mi-a furat plăcuța de înmatriculare din fata de la masina pentru ca am parcat "APROAPE" de curtea lui si nu i-a convenit asa ca le-a furat, am fost la politie si mi-au dat alte plăcute ( am mai si plătit ) si asa ca vreau sa ii las un "cadou" pe frumoasa lui alee asfaltata laughing
Va rog ceva de care pot face rost având in vedere ca sunt fata si nu ma pricep extraordinar happy

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ulei ars iti trebuie, ca sa pateze bine. Cel mai bun ar fi un ulei 5W40, dar sa fie ars, adica folosit intr-o masina. De exemplu uleiul scos dintr-un Golf 4 TDI, sau alta masina diesel mai noua. Este subtire, intra destul de profund in asfalt, iar uleiul scos din diesel e colorat negru de la funingine, nu mai scoti in veci negreala aia.

32 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si lui nu i-au facut nimic? Este un furt, totusi.

| cristimihailov a răspuns (pentru darrio2007):

Demonstreaza daca poti...
Il poti mentiona ca suspect...
Dar cam atat.

| LTAA a răspuns (pentru cristimihailov):

Vandalism.

| Laura927 explică (pentru cristimihailov):

Eu locuiesc in Norvegia, nu sunt extraordinar de tampiti aici dar am fost la politie le-am zis, am fost si la el la ușa si nu a vrut sa deschidă chiar daca era acasa.
Dar nu pot sa stau stiind ca mi-a furat plăcuta asa ca orice e bine venit!

| Laura927 explică (pentru darrio2007):

Știu,i-as putea vreo câțiva banisori laughing dar nu am probe sad

| cristimihailov a răspuns (pentru Laura927):

Atunci baga-i un spray cu vopsea pe numerele de inmatriculare.
Nu o sa poata sa mearga cu ele asa... nu?

| Laura927 explică (pentru cristimihailov):

Da m-am gândit si eu sa ii fac ceva la masina dar ar fi prea evident nu?
Asa ca el are o problema cu spațiul din fata casei ( in Norvegia nu sunt garduri deloc) si are o intrare asfaltata perfect cu flori pe langa.
De ce sa nu il lovesc eu unde il doare mai tare adică pe asfaltul din fata usi?
Daca nu m-am gândit eu sa ii arunc niste pungi de vopsea colorata asa cu putere sa ii colorez putin viata laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru cristimihailov):

Intr-adevar asa este.Nu poate dovedi ca el i-a furat placuta de inmatriculare.Mai ales ca spune ca le-a si platit pe celelalte. Fara o reclamatie de furt, in prealabil.Deci nu are dovezi.Este doar o banuiala de a ei.Scopul ei este doar razbunarea.

| darrio2007 a răspuns (pentru Laura927):

Deci nu ti s-a intamplat in Romania. Puteai da detalii de la inceput.Descurca-te.Acolo este alt grad de civilizatie.Te-ai crezut ca in Romania.Ma opresc aici.Pa!

| cristimihailov a răspuns (pentru Laura927):

Atunci ia potentiator de aroma de la magazinele de pescuit (poate reusesti sa platesti cu cash) si infige-i-l in radiator.

Eu am vazut acel miros de mort. Este intr-adevar inaltator. Iti ridica stomacul in cateva secunde.

| cristimihailov a răspuns (pentru darrio2007):

E la fel peste tot. Stai linistit. Cand dai de tampiti, nimic nu ii opreste.

| darrio2007 a răspuns (pentru cristimihailov):

Nu ii opreste sa posteze pe aici.Sa ne faca partasi.

| cristimihailov a răspuns (pentru darrio2007):

Ma refeream la tampiti.
Astia nu au granite.

| darrio2007 a răspuns (pentru cristimihailov):

Tot la asta m-am referit si eu.

| cristimihailov a răspuns (pentru darrio2007):

Aveam impresia ca ai inteles gresit happy

| darrio2007 a răspuns (pentru cristimihailov):

Sunt obisnuit cu intrebarile unora de pe Tpu.Am deja peste 4 ani vechime.

| cristimihailov a răspuns (pentru darrio2007):

Si inca rezisti?

| mihai69 a răspuns (pentru Laura927):

... are o intrare asfaltata perfect cu flori pe langa...
De ce sa nu il lovesc eu unde il doare mai tare?
===
Auzi, da' erbicide nu se găsesc pe-acolo? Ai numa' grijă cum le presari să nu te vadă (poate are camere?!).

| darrio2007 a răspuns (pentru cristimihailov):

Chiar ma amuza de multe ori.Dar ma si ingrozesc cateodata la anumite intrebari ale unora mai mult decat penibile.Gen copii care vorbesc despre sex neavand habar de nimic.Care sunt la varsta masinutelor sau papusilor.Problema e ca daca le dai un sfat corect te mai si bestelesc.Asteapta doar raspunsurile pe care le vor.Cazul de fata este ceva normal.

| cristimihailov a răspuns (pentru darrio2007):

Sfatul corect este ceea ce consideri tu corect happy

| darrio2007 a răspuns (pentru cristimihailov):

Asa e.

| Laura927 explică (pentru darrio2007):

Tu ai o problema cu mine din trecut dragul meu...

| darrio2007 a răspuns (pentru Laura927):

Nu-mi amintesc sa fi avut divergente vreodata.

| Laura927 explică (pentru darrio2007):

M-am saturat de tine! ignor! ignorantule!
Nesimțit!

| ombladon a răspuns:

Daca este asfalt, atunci toarna niste benzina pe el, deoarece o sa se dizolve smoala din compozitia lui si o sa se transforme in pietris...laughing

| RB26DETT a răspuns:

Cateva chestii foarte tari pe care sa le faci! umple o punga cu vopsea si pune-i-o pe roata, sub aripa, la fiecare roata [asta daca isi tine masina pe aleea de care ai spus] sau poti sa iei niste faina de grau si torni pe masina cateva pungiwinking poti sa pui pasta de dinti pe manerul de la masina, fiecare daca este posibil dar sa nu se vada! poti desface capacelul de la un cauciuc si dezumfla-il dar nu de tot sa nu i se detaloneze sau sa i se taie cauciucul ca atunci iti primesti injuraturi cat nu ti-ai primit niciodata laughing, daca faci rost de ulei, asigura-te sa lasi o pata cat de mare fix sub motorul masinii lui, astfel, nu numai ca se va enerva dar se va speria ca 'i s-a stricat masina'
II poti lua stergatoarele de parbriz, cand va incerca sa isi spele parbrizul si nu este atent il va zgaria super fainwinking sau ii poti inveli masina in hartie igienica laughing)) cumpara cateva baxuri si inveleste-i masina total in hartie igienica, dar sa stii ca are foarte mult de curatat si de umplut 2 tomberoane laughing daca are o masina mai veche si vezi ca isi descuie usa bagand cheia in broasca, umple-i-o cu guma de mestecatwinking lasa-i pe partea cealalta liber ca poate nu va mai putea intra deloc in masina laughing). cu o carioca poti face cateva desene frumoase pe capota, usi, geamuri etc... sa se curete mai greu, asta este ideea. AI GRIJA! sa nu iti faca si el niste faze de genul asta, nu cred ca ti-ar conveniwinking

| Laura927 explică (pentru RB26DETT):

Multumesc frumos happy! deja mi-a facut...a început războiul!

| RB26DETT a răspuns (pentru Laura927):

Stai putin, tu ai spus cumva ceva de flori pe acolo? ce ar fi sa te duci pe un camp si sa incerci sa iei niste seminte de tot felul de buruieni, care mai de care, cu spini, urate etc... si sa le presori printre flori, cat mai multe posibile, ii mai poti de asemenea lua ceva pamant de la acele flori si care floare iti place tie cel mai mult o rupi si o pui in pamantul ala de pe masina incat floarea sa stea dreaptawinking sunt multe chestii de facut incat sa ii testezi nervii, testeaza-ti putin imaginatia, de exemplu cel mai tare lucru posibil ar fi sa ii lipesti cu super glue capacelele de la rotile masiniiwinking cand se va duce la vulcanizare, surpriza! [vezi sa pui suficient super gluewinking cu cat mai mult cu atat mai binewinking ]

| cristimihailov a răspuns:

Din ciclul "Prietenii de peste tot", un amic mai indepartat a lasat odata masina pacata intr-o parcare a unui supermarchet (nu era romanesc).

A doua zi a gasit-o udata cu zeama pentru momeala de pesti (este o zeama care se pune in momeala, cu diverse arome, si care pute de te rupe). Pentru el, "prietenii" au ales un miros care era foarte aproape de cel de mort.

S-a dus cu masina la spalatorie, asta dupa ce a condus cu baticul la gura si voma din km in km.

L-au gonit de la spalatorie pentru ca mirosea prea tare.

Cred ca a dat si acatiste la biserica spre "binele" celor care i-au facut aceasta surpriza "minunata".

Nu recomand abordarea, dar idei sunt destule.

Este oare necesar sa te lupti cu ciudatii? Lasa-i de la tine, ca doar stati in aceeasi zona. Cu tampitul nu te pui.

| mihai22222 a răspuns:

Du-te la servis si spune-i l un mecanic sati de 2 l de ulei ars si baga-l in toba de esapament a aluia

| mihai22222 a răspuns (pentru mihai22222):

și când pornește mașina își zugrăvește tot singur și nu știe cine a fost zice ca e dela mașina lui

| CalinEduard a răspuns:

Daca vrei sa ii faci cu adevarat rau dar nu recomand sa faci iei putin lichid de frana so seringa mai mare iei licidul in seriga si tropesti pe bara sau pe usi se va face din culoarea masinii in toate culorile psibile gen curcubeu dar reet nu iti recomand