| DaW a întrebat:

In caz de accident cine e vinovatul.

o masina sta oprita pe banda mea de sens. eu vin cu 80km/h
in fata pe banda stanga vine o alta masina si eu intru in ceea oprita in mijlocul drumului fara avari, semnalizare stanga / dreapta pur si simplu oprita. [ cred ca i-a murit motorul. ] cine este de vina in caz de accident. Dau FUNDA. happy

Răspuns Câştigător
| Alex_Bratu_1997 a răspuns:

Ila cu masina oprita deoarece cred trebuia sa aiba avariile pornite.Si ai fost si tu de vina ca mergeai cu 80km/h de ce nu ai mers si tu cu 90-100km/h

14 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Daca l-ai lovit in spate, tu esti de vina pentru ca nu ai pastrat distanta!

| CatalinOrzan a răspuns:

Amandoi!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sper ca nu ai carnet de pui o asemenea intrebare. Tu esti singurul vinovat. Nu ai pastrat distanta regulamentara fata de masina din fata, chiar daca era oprita sa nu.

| DaW explică (pentru suntserios):

Nu. nu am eu e pentru un pr

| passarisMB a răspuns:

Tu esti vinovatul pentru ca legea spune sa pastrezi distanta necesara (fata de cel din-naintea ta) pentru a putea opri la timp in caz de i se opreste masina(ex tau) sau franare brusca etc. iar mai exact la tine trebuie sa opresti te asiguri ca nu vine nimeni din cealalta parte si depasesti dupa care revi pe banda.

| DaW explică (pentru passarisMB):

Frate, oprit la timp straight face 80km/h bag picioru in ea dacie laughing noroc ca am audi a 6 laughing si ea era oprita de mult acolo straight face si vroia sa intoarca cred

| MusafirInLume a răspuns (pentru DaW):

Frate nu stiu ce sa iti zic, poti avea si avion din partea mea.Am permisul de aproape 1 luna(peste 2 zile fac), am halit legislatia.Nu vreau sa ma cred ala care le stie pe toate, dar mai e o chestie.Bun, erai in afara, cred ca stii ca si in afara loc. poti avea limite de vit.da? In alta ordine de idei era noapte, deci erai obligat sa ai o viteza rezonabila, si atentia marita de 10 ori, fata pe timp de zi...Plus multe alte chestii, sper sa iesi bine, dar nu prea cred.

| DaW explică (pentru MusafirInLume):

Nu nu era noapte era la ora 13.laughing

| MusafirInLume a răspuns:

Si tu..si el...el pentru ca nu a indepartat obstacolul de pe carosabil(masina in cazul tau), iar tu din cauza ca nu ai fost vigilent!(chiar daca spui ca nu l-ai vazut tot te acuza si pe tine)..Si 80km/h unde aveai? In localitatea? In afara localitatii? Daca ai avut in localitate ai PUS-o(scuze de expresie)

| passarisMB a răspuns (pentru MusafirInLume):

Tu fiind in locul celui cu masina stricata ai fi putut sa o dai laoparte de pe carosabil? iti zic eu ca tot acolo o tineai eventual pana aparea ceva lume sa te ajute sa o dai laoparte sau cat mai pe margine.n-ai ce face se mai intampla si pene d-astea, mai ales daca-i dacielaughing

| DaW explică (pentru passarisMB):

Frate, stiu dar happy nu aveai loc straight face din fata veau masini o groaza pe dreapta nu se putea bga ca era sant de 2 metri straight face era era oprita fix in mijoloc

| DaW explică (pentru MusafirInLume):

In afara happy big grin si *** era dacia laughing eu am audi a 6 2010.big grin

| emibobocea1 a răspuns:

Tu esti de vina pentru ca nu ai incetinit