| wannabe a întrebat:

În ce lună este cel mai bine să mă înscriu la școala de șoferi pentru a fi OK în momentul examenului practic?

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Sa te inscrii ianuarie februarie ca sa prinzi spre vara totul

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Primavara vara toamna cand nu e zapada

| Violleta2022 a răspuns:

Scoala o poti incepe cu 3 luni inainte de a implinii 18 ani.
Daca ai deja 18 ani impliniti, poti merge sa-ti faci toate analizele medicale si testul psihologic, oftalmologic si ce mai trebuie si te poti inscrie la o scoala de soferi, acand au liber, sa inceapa cu tine.
Ideal este sa faci scoala in primavara, fiindca iarna poate fii zapada, polei si se tot amana orele si examenele. Acum nu-i indicat nici din cauza covidului.
Intre timp, poti sa te apuci serios de invatat Legislatia Rutiera, ca sa-ti vina usor sa faci chestionarele de la examen si sa o pui in practica, la proba de traseu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La inceput de an... februarie sa zicem, ar fi ok.

| Frank51 a răspuns:

Nu exista un moment prielnic, depinde strict de ziua in care dai examenul practic, poti avea ghinion sa ploua cu galeata, poti avea noroc sa fie insorit si foarte liber traficul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar nu funcționează așa...te va programa când sunt locuri. Peste o lună, două... șase, cum a fost la mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate dai cand ai chef
Strazile se curata nu ai de impins la examen fi serios