| Luciztx a întrebat:

In dimineața asta a plouat foarte tare si drept urmare am gasit presul de la sofer baltind cu apa, in rest nimic umed nici macar sub preș. Stie cineva care ar putea fi problema?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai spune-ne si noua ce masina ai.
Ca poate vorbim de un VW Eos pe care l-ai uitat decapotat, iar atunci intrebarea ta capata alt sens.
Spune-ne marca, model, si foarte important, daca are trapa.
Ca la masinile cu trapa, exista niste scurgeri care pornesc din plafon si coboara pe langa balamalele usilor din fata. Iar daca se lucreaza in zona si se deconecteaza acele scurgeri, ori daca se infunda cu praf, apa curge in masina.
Iar alte masini, in special de la grupul VAG, au probleme cu usile. Seat Leon 1m si Fabia 1 se numara printre ele.
De vina mai poate fi si un parbriz inlocuit prost.
Sau cazul pe care l-am avut recent, un Saab a avut parte de revizii pe la toti neindemanaticii, iar la inlocuirea filtrului de aer pentru habitaclu, s-a rupt plasticul ce etansa zona respectiva, iar apa care se scurgea de pe parbrizul masinii, ajungea pe presuri.

| Luciztx explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Bmw 750i

| Luciztx explică (pentru Luciztx):

Golf 4* laughing) oricum problema a fost remediata la service in scurgerea de langa parbriz erau 3 pumni de pamant amestecati cu frunze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți plouă pe la geamul ușii pe la chederul de jos lateral de la geam și intră apă în ușă și din ușă în mașină.

| Luciztx explică (pentru anonim_4396):

Presurile celelalte sunt uscate doar presul de la sofer a intrat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta era problemă cu intratul apei prin uși la unele mașini.