| cinevaiubestepealtcineva a întrebat:

Ieri am iesit in oras si a plouat foarte tare iar parul mi sa incretit desi era intins cu placa si dat cu fixativ mentionez ca nu eram uda si aveam umbrela. Ce as putea sa fac sa imi stea macar 2 ore parul drept cand e umezeala afara? mersi[DAU FUNDAAAAAAAAAAA]

3 răspunsuri:
| ladygaga a răspuns:

Cand e ploaie nu cred ca poti sa faci nimic, decat sa-ti pui mai mult fixativ eventual.
In rest nu stiu, pentru ca de la umezeala se face cret si n`ai ce sa faci.

| marya a răspuns:

Sa iti pui ceva pe cap oricum nu cred ca vrei sa faci asta
poti sa cauti in magazine fixative puternice acelea tin
altceva nu poti face!

| Denisaa a răspuns:

Asa este si parul meu, il intind, merg putin afara si se increteste iar. E destul de enervanthee heeCred ca exista ceva ulei "de par„ cu care te dai si ramane drept.Vecina mea e coafeza si m-a dat odata cu ceva ulei, iar parul meu a ramas drept pana ce l-am spalathappy