| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru cei care au permis :In momentul in care spre exemplu o masina care este in fata mea aproape ca opreste in loc(incetineste) iar eu trebuie sa o opresc in loc masina cum as putea sa plec mai repede dupa ea in momentul in care ea porneste? adica ma refer cum sa procedez ca sa nu opresc motorul dar sa si pornesc mai repede? sunt mici trucuri pe care le-as putea folosi? Multumes

6 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Nu prea inteleg intrebarea
adica vrei sa pleci mai repede de la semafor ca sa nu te mai claxoneze cei din spate?

| toly a răspuns (pentru benny):

Da

| toly a răspuns (pentru benny):

Da

| benny a răspuns (pentru toly):

Exact cum spune si ekcstsy o lasi in viteza 1 ti piciorul pe ambreaj si frana si cand se face verde apesi repede acceleratia ridicand usor piciorul de pe ambreaj, dar nu prea e bine sa tinem ambreajul apasat tot timpul, dar cu timpul o sa inveti mai multe.

| Ekcstsy a răspuns:

Cu toate ca nu e indicat, o lasi in viteza 1 si tii piciorul pe ambreiaj si frana pana se face verde. Cand s-a schimbat culoarea, iei de pe frana, calci acceleratia si in acelasi timp iei de pe ambreiaj. Si pleci cu derapajwinking

| Loopu a răspuns:

Scoti din viteza si lasi motorul pornit. Dupa ce pleaca cel din fata ta bagi in viteza si pleci.sau daca nu fa scoala de soferi ai sa vezi.