| Valentin2233 a întrebat:

La cati cai pot ridica un focus din 2015 motor 1.0 benzina 125cp. Cu 1500 euro il pot duce la 180 cp prin tuning motor?(filtru aer sport, galeria admise sistem evacuare )sau ce piese mai sunt pentru tuning motor

Răspuns Câştigător
| SofianAdrian20 a răspuns:

O resoftare ar putea sa-ti aduca ceva cp, dar trebuie sa ai grija unde si cine ti-o face. sa nu ai surprize. Deja ai 125 cp de la un motor de 1.0 parerea mea e ca mai mult de 150 nu prea ai cum sa scoti fara foarte multi bani investiti.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E totusi un motor de 1litru din care se scot 125cp, ce ai vrea sa mai scoti din el?

la ce ai enumerat tu acolo zi mersi daca scoti 3-4cp in plus

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru suntserios):

Vrea sa scoata pistoanele prin capota.