| brokxy a întrebat:

La permisul de conducere cand mergi sa faci analize, te intreaba daca ai ceva probleme mintale? Daca am BPD, Borderline nu pot da pentru permis? Adica nu stiu, este o boala grava? faptul ca era considerata o usoara schizofrenie in trecut, gen frica foarte mare, schimbari de comportament rapide.

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu are legatura Borderline cu asta,noi doar suferim de frica abandon atat,nu suntem nebuni la cap, doar ca stam la granita mereu, nu este schizofrenie sau boala mintala, e adv ca cateodata simtim paranoia si ne enervam rau, dar nu toti suntem la fel

| brokxy explică (pentru RAY):

Stiu dar nu stiu ce vor crede cei de la spital. Poate ar fi un punct in minus. Daca nu te superi tu ai permis?

| RAY a răspuns (pentru brokxy):

Nu am,nu am dat, borderline nu este o boala mintala, repet ne este frica de abandon atat in restul timpului putem fi calmi, daca te amenita iubitul ca te paraseste si ai ocazia sa il omori cu masina nu se stie, dar repet nu are legatura, ai cumva cazier?

| RAY a răspuns (pentru brokxy):

As vrea sa vb cu tine te rog

| brokxy explică (pentru RAY):

Nu am cazier

| RAY a răspuns (pentru brokxy):

Atunci nu spui nimic, asta e bine sa o pastram pentru noi si asa ne face mult rau

| RoCkKiD a răspuns:

Astea sunt tulburari de personalitatea. Ai avea restrictie daca ai avea ceva psihoze sau afectiuni neurologice.

Nu-i bai.

| RAY a răspuns (pentru RoCkKiD):

Avem doar cu cel care ne adandoneaza atat

| RoCkKiD a răspuns (pentru RAY):

Nu inteleg

| RAY a răspuns (pentru RoCkKiD):

Imagineazati ca iti aperi granita in permanenta doar ca granita este persoana iubita, daca trece granita e rau de respectiva persoana, suntem grupul care are cel mai mare risc de sinucidere, dupa 30 de ani ne mai trece, dar este greu

https://www.vice.com/......erline-227

cateodata imi vad prieteni si de cateva ori pe zi

| RoCkKiD a răspuns (pentru RAY):

Stiu care e treaba cu tulburarea desi tu povestesti doar de unul din aspecte.

Nu inteleg ce treaba are cu raspunsul meu original

| RAY a răspuns (pentru RoCkKiD):

Scuze,nu am vazut virgula

| dani420 a răspuns:

Pai tu știi cum se manifestă boala respectivă... dati seama si tu daca te-ar putea pune in pericol la volan. Ziceai ceva de schimbări de comportament rapide. Pai cand citesc asta, ma gândesc la faptul ca o sa conduci liniștit pe stradă cu prietenii in spate si dintr o data te bagi într un copac, ca doar na. De ce nu. Nu știu fra, caută si tu, documentează te despre boala respectivă, apoi încearcă si la analize. Baftă bro