| kanajambe a întrebat:

La pornire si in mers masina nu se accelereaza, decat dupa 10-15 secunde, timp in care motorul se balbaie sau chiar se opreste si trebuie pornit iar.Am schimbat filtrul de benzina si pompa,fiind noi, nu second-hand.Credeam ca asta e problema dar a fel se comporta.Masina e golf 4 2001, 16 valve 1, 6
Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| EnergyDrinck a răspuns:

E o intarziere a motorului.Du-te la un service Cred ca cu 100... 200de lei te rezolvi

3 răspunsuri:
| FPI a răspuns:

Cod motor AUS? de unde bagi benzina? s-ar putea sa fie sonda lambda si EGR-u happy

| ginoeugen23 a răspuns:

Omul a precizat ca e pe benzina.....mai bine te duci la unservice... dai o spagutzala mecanici si iti spune ei ce arehappybig grin

| SoRyNeScku a răspuns:

Poate o fi de la turbina, injectoare... am patit asa la un Ford Focus 1.9... daca e asta o sa te coste destul repararea.