| alexandrubt13 a întrebat:

La un examen de conducere traseu ajungi intr o intersectie intri in preselectie si opresti la semafor in fata ta mai este o masina la verde pleaca prima lasi un pic de distanta incerci sa pleci dar dupa semafor la cativa fiind o trecere pietoni si o individa s-a angajat in trecere inceata cum ti ar face in ciuda se vedea ca nu e in toate mintile cand dai sa pleci deja semaforiul care e in spate se face rosu deci era pe la coada masinii dai sa pleci te blocheaza incet examinatorul pentru ca era deja rosu ce faci in acest caz cand apar si pietoni care trec fara sa se asigure find un pic trecut de semafor cu masina? astepti in acea pozitie sa se faca verde cu capul sucit inapoi dai inapoi dar e cam periculos fiind alta masina in spate s au ramai in pozitia care esti pana semaforul este verde din nou?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu blochezi intersectia ramai pe pozitie pana e verde iar

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Cred ca trebuie sa ramai asa pana se face verde iar daca nu vezi semaforul te va clacsona careva sa pornesti...
Asta am spus-o eu de la mine nu e in chestionarele auto happy

| alexandrubt13 explică (pentru lpavel):

Da pb este ca era la examen si asta m-a facut sa fie inceputul adica sa pierd orasul ca auutomat daca examinatorul a apasat frana deja este cazut 21 p penalizare ca dupa aia nu mi-a iesit mai nimi nici nu mai reuseam sa o opresc in oparcare am apasat si pe aceleratoie odata cu ambreajul nu stiam nici sa mai plec de pe loc uitasem ordinea de pornire multumesc de indicatii ce sa faca daca mi-a aparut dracul in fata

| lpavel a răspuns (pentru alexandrubt13):

Ei asta e ai avut ghinion, te-ai pierdut... data viitoare sa fii tu insuti ca la urma urmei si cei care stau langa tine sunt tot oameni happy

| dragonmagd a răspuns:

Dacă ai semafor înseamnă că și trecerea de pietoni e semaforizată. Dacă nu vezi semaforul tău pentru că ești prea în față, urmărești semaforul trecătorilor ( dacă e roșu atunci la tine e verde) apropo, la examenul viitor în apropierea trecerilor de pietoni sa fii in viteza a doua cu piciorul pregătit pe frână, la semafor, aștepți schimbul de culori in viteza unu turând puțin motorul pentru a porni ca la start, să știi că le place la perverșii ăștia de examinatori. Dacă vrei să te reprogramezi la examen spune- le că trebuie să pleci din țară și trebuie să dai cât de repede examenul imploră si pe măgarii de acolo altfel te reprogrameaza la două- trei luni, iar pentru adeverință dă-i instructorului banii înainte cu condiția ca orele să le ține-ți înainte de examen așa vei fi în formă. Scuze pentru că te sâcâi cu sfaturile mele, dar știu cum e și eu am fost în locul tău. Nu e vina ta, sigur ești isteț doar ești împăienjenit de societatea coruptă. Succes! Dacă mai ai nevoie de sfaturi... oricând.

| alexandrubt13 explică (pentru dragonmagd):

Nu nici o pb multumesc orice indicatie e f buna si eu lucr in invatamant si dau indicatii omul cat traieste invata si de reprogramat trebuie pana in 18 martie ca atunci in expira scoala teoria ex psihologic si medical sala e valabila pana in septembrie la mine