| Ionuț1991Andrei a întrebat:

Azi am fost în oraș și cred ca eram obosit.
Adica am avut ceva azi.
Efectiv era o trecere de pietoni și eu nu am văzut semaforul, dar nu era nici o mașină pe lângă.
După o ora jumate, am trecut din nou pe roșu, dar nu știam ca și acolo este semafor. Acolo m-a claxonat o mașină, dar chiar nu înțeleg ce am avut azi.
Îmi poate da amenda?
Care este valoarea acesteia?
Mulțumesc!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine sa iti dea amenda? Te crezi in Germania unde exista camere video?

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Salut! big grin Mai trec și eu pe rosu, uneori, când mă grăbesc laughing, cu toate că știu că nu e bine. Asigură-te, măcar că ești în siguranță, data viitoare și că nu vine nici-o mașină. happy Eu n-am primit și n-am auzit pe nimeni să primească încă. Totuși, fii mai atent pe viitor!winking Sănătate! Funda? big grin

| Gligore2000 a răspuns:

Ulciorul nu merge de multe ori la apă

| Hope1992 a răspuns:

Cel mai probabil erai pierdut in gunduri,sper ca ai fost pieton desi nici asa nu e sigur pentru tine. Daca din contra ai fost sofer data viitoare stai acasa cand vezi ca mintea hoinareste prin alte parti, o amenda ar fi cel mai putin periculos lucru pe care il poti poti. Nu am carnet, dar in ultimele zile am tot vazut accidente stupide. Nu iti pune viata in pericol si nici pe a altcuiva, poate te-a claxonat doar un om, atat timp cat nu era un aparat care sa iti salveze numarul masinii nu trebuie sa iti faci probleme.
Daca erai pieton trebuia sa iti ia datele un politist ca sa primesti o amenda.

| InRezevor a răspuns:

Salut
Crezane că ești pieton daca erau camere de supraveghere în jur sunt șanse să primești
Valoare ei: între 250-450 lei