| Andrei095gmr a întrebat:

La un motor in 2 timpi daca nu pun pun ulei in amestec cu benzina,il stric?
Ce modalitate este ca sa nu mai folosesc si ulei, doar benzina?

8 răspunsuri:
| relian a răspuns:

La un motor in 2 timpi sau in 4 pui sau nu pui ulei, dupa cum spune fabricantu. Daca fabricantu spune sa pui ulei in benzina atunci vei pune, daca spune ca nu se pune, atunci nu pui.Modalitate sa nu pui la motoarele in care trebuie sa pui nu exista, daca nu pui o sa strici acel motor.
Dar ce ti se pare asa de greu sa pui putin ulei in benzina? E chiar piatra de moara?laughing

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Cum sa nu pui ulei in benzina? Si ungerea cum vrei s-o faci altfel? Vrei sa arunci motorul dupa 100 km? Motoarele in doi timpi nu au baie de ulei.

| MrZenon a răspuns:

Te-ai lovit la cap sau trăiești în epoca de piatra? Uleiul nu se amesteca cu benzina, sau tu dorești să distrugi motorul? Pentru fiecare mașină este necesară tipul ei de motorină extra sau standard 95!

Cu excepție sunt autoturismele excluse din circulație în anul 2004. Din cauza poluări ridicate.

| Andrei095gmr explică (pentru MrZenon):

Ti se pare ca eu am zis de masina?

| MrZenon a răspuns (pentru Andrei095gmr):

Motorul cu 2 este regăsit în : autoturisme, fierăstrăula cu lanț și motorul de la bărci.

| Andrei095gmr explică (pentru MrZenon):

De moped ai auzit?

| MrZenon a răspuns (pentru Andrei095gmr):

Не это первый раз когда слушал happy

| Andrei095gmr explică (pentru MrZenon):

Ну, вы должны знать