| BLUE985 a întrebat:

Posibil sa ma fi luat radarul si aveam si ITP-ul expirat, am uitat, mentionez ca nu am fost oprit de politie. In cazul in care voi lua amenda pentru viteza, au trecut 2 luni si n-am primit nimic, e posibil sa verifice si ITP-ul si sa primesc amenda si pentru acesta?
Multumesc.

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu te pot amenda pentru ITP înainte sa verifice talonul. Lipsa lui din baza de date poate fi o eroare.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca au trecut 2 luni inseamna ca nu ai fost observat de politisti si nici nu ai fost sesizat de radar, asa ca nu te-au verificat si n-o sa fii amendat.
Si nu mai circula fara ITP, cred ca stii zicala cu ulciorul.