| Gass93sv a întrebat:

Mai stiti data pe 19.01. 2013 cand s-a schimbat codul rutier si mii de dosare auto au fost anulate pentru ca varsta pentru obtinerea permisului a fost schimbata, ce parere aveti despre stat, ce mizerie happy, nicio o televiziune nu a spus nimica sad ( va dati seama ce cardasie ).

6 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Degeaba vorbim aici, oricum nu se schimba nimic...

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand nu vad care ar fi vina statului ca presa nu te informeaza pe tine. In al doilea rand nu era de datoria presei sa te anunte toate legile care se lanseaza zi de zi. Schimbara codului rutier din ianuarie 2013 a fost dezbatuta si anuntata pe mai toate canalele media. Daca erai interesat de subiect te interesai in detaliu. Degeaba dai vina pe stat, ca de aia suntem unde suntem. Toti vor sa stea frumos in pat in fata televizorului si totul sa le cada in brate, unul nu ar pune mana sa se intereseze pentru binele lui cand e nevoie

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Gass93sv):

Dupa cum spuneam esti prost informat, ca si cei care au fost in situatia aia si nu au stiut sa se informeze. Modificarile pentru codul rutier au fost stabilite inca prin primul trimiestru al anului 2012, cand au fost si anuntate in presa. Adica cu 8-9 luni inainte sa intre in vigoare.

Uite cateva exemple gasite la repeleaza la o simpla cautare

http://chestionare.auto.ro/......a-din-2013
http://www.antena3.ro/......64447.html
http://www.agenda.ro/......ile/249044
http://0-100.hotnews.ro/......ociclisti/

Fii atent la datele articoleleor sunt de la inceputul lui 2012, cine avea de dat, dadea pana in ianuarie 2013.

Presa a anuntat din timp modificarile, cine era interesat stia ce are da facut, cine a crezut ca vine cineva la usa si il atentioneaza ca se schimba permisul si va lua teapa a meritato pe deplin.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce derogare ma omule... sa anuntat cu aproape 1 an inainte... derogare pentru ce?

probabil ca esti unul dintre cazuri si frustrarea ta e mare de tot ca te a durut in cot sa te interesezi.