| lmmarian a întrebat:

Pe 07.01. 2013 mi-am depus dosarul auto pentru categoria CE si in data de 19.01. 2013 mi-a fost anulat pe motivul ca nu indeplinesc varsta dupa noul cod rutier. Am asteptat cam 4 luni pana acum crezand ca se vor publica normele aplicative si poate voi putea sustine astfel examen auto pentru aceasta categorie. Vreau sa dau statu roman in judecata pentru ordonanta de urgenta care ma pagubit de bani si m-a lasat si fara permis. Vreau parerea cuiva avocat jurist pentru ca nu-mi permit altundeva sa intreb, castig daca dau statu in judecata? Multumesc. Dau Funda big grin

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa castigi. Si scoala de conducere trebuia sa stie, inca din 12 noiembrie 2012, cand in M.Of. a fost publicata L.203/2012, ca nu o sa poti da examenele pentru permis, deoarece nu indeplinesti conditia de varsta minima.

| lmmarian explică (pentru Ioandelasal):

Eu am inceput scoala auto in 24.09. 2012 naveam de unde sa stiu de aceasta normativa happy e vreo speranta?

| Ioandelasal a răspuns (pentru lmmarian):

Nu cred.
Totusi, poti vorbi cu un avocat si vezi ce zice si acesta, n-ai nimic de pierdut.