| elcosmin a întrebat:

Maine dau traseul, si aveam foarte mare incredere in mine pana astazi. Astazi a fost si mama cu mine la conducere, si m-am descurcat cam nasol. Ce sfaturi puteti sa-mi dati, sau incurajari!? Cum sa impresionez examinatorul?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Gândește-te la toate problemele cu care te-ai confruntat cand și incearcă să ti le rezolvi.

2. Examinatorul nu e acolo pentru a fi impresionat. Cum sa iti zic? Pe el il doare la basca daca iei examenul sau nu. Ii esti indiferent. Imagineaza ti ca trece 1 an, ala crezi ca sta tot cu gândul la tine? Poate nici nu te mai recunoaște!

3. Gandeste-te ca sunt o gramada de oameni inteligenți, care nu au luat. Și deci, daca nu vei lua, asta NU inseamna ca ești incapabil sau prost. Nu are nicio legatura.

4. Înainte de examen stapaneste ti emotiile printr-o GANDIRE RATIONALA si SANATOASA! Scrie-ti pe o hartie acum ce te face sa fii atat de emotionat si sa iti fie asa frica. (De ex: mi e frica pentru ca daca nu iau examenul, afla X, afla Y si va rade de mine sau sunt f emotionat pentru ca examinatorul va crede despre mine ca sunt prost etc). Dupa ce ai scris toate astea, cauta sa iti potolesti teama asta cu o gandire matura, sanatoasa! Si nu ai sa te mai temi, frica ti se va diminua f mult!

| Vikings1996 a răspuns:

Nu merge cu gandul ca o sa impresionezi deoarece cu siguranta se va intampla chiar pe dos. Sfatul meu daca tot doresti unul este sa mergi imbracat astfel incat sa de-a impresia ca nu ai bani sa mai dai de o reexaminare, daca ploua iti iei si punga in care iti ti umbrela sau portofoliul( experienta mea proprielaughing.
Sa sti mai ales acum la vremea aceasta sa pornesti luminile de ceata, dezaburirea lunetei si a geamurilor.
Daca ai avut incredere pana azi cu siguranta vei avea si maine si iti pareea mea ar fi sa mergi singur fara rude/prieteni care fara sa vrea te pot face mai emotiv.Eu inainte sa dau examenul m-am stimulat cu gandul ca mai ok ar fi sa imi fac plinul la masina decat sa vin sa mai dau inca o data traseul.
Cu toate acestea mai bine asculti cele spuse de alinazabi, mult succes maine si sunt sigur ca poti sa iei traseul!